Dohlasováno! Galerie příběhů.

Všechny projekty

Jedno přání mám - Zůstat doma

  • Zdravotní a sociální péče
  • Liberecký kraj
Jedno přání mám - Zůstat doma

Co pro Vás znamená domov? Je to jedno slovo skládající se z pěti písmen, spousta vzpomínek, místo, kde jste vyrostli nebo může být domov kdekoliv na světě? Vaši odpověď neznáme, ale známe odpověď těch nejkřehčích z nás, našich babiček a dědečků, osob se zdravotním postižením či lidí po dlouhodobé hospitalizaci v nemocnici. Vždy, když dostanou na výběr mezi pobytovým zařízením a domovem, zvolí domov. Ne nadarmo se říká, že se lidé rychleji zotavují doma a že v těžkých životních situacích má známé prostředí na naše zdraví blahodárný vliv.

Naše organizace pomáhá skrze technologie lidem k tomu, aby nemuseli, ani přes zdravotní komplikace či vysoký věk, předčasně odcházet do pobytových zařízení, ale aby mohli zůstat žít doma s pocitem jistoty a bezpečí, že kdyby se cokoliv stalo, nikdy na to nejsou sami. Anděl Strážný je sociální služba poskytující tísňovou péči lidem po celé České republice skrze monitorovací zařízení, která jsou napojena na NONSTOP dispečink, kde jsou odborně vyškolení pracovníci připraveni poskytnout Vám pomoc, s čímkoliv poradit a nebo si jen popovídat. Skrze naše zařízení tísňové péče Vám můžeme rovněž připomínat léky, režim (př. pitný), kontrolovat Váš zdravotní stav, díky GPS lokalizaci Vás najít (př. v případě dezorientace) či automaticky detekovat pád a nízkou aktivitu. 

Dennodenně pracujeme s technologiemi, jimiž jsou stolní počítače, notebooky, náhlavní sady, zesilovače signálu či samotná mobilní/domácí monitorovací zařízení tísňové péče (NOVO, TIPEC, HODINKY). Tísňová péče je distanční služba a bez digitálních technologií by vůbec nemohla existovat, jsou alfou a omegou naší každodennosti a opakovaně nám pomáhají zachraňovat životy. 

Pomáháme nejen našim klientům, ale i jejich rodinám, které díky naší tísňové péči mohou v klidu pracovat či odjet na dovolenou s vědomím, že je o jejich blízké postaráno. Zároveň se věnujeme i osvětě tohoto tématu, přednášíme na krajských, městských a obecních úřadech, v nemocnicích, u obvodních lékařů, v DPS (Domech s pečovatelskou službou) i v pečovatelských službách a účastníme se osvětových akcí. Přestože v ČR působíme již více než deset let, tísňová péče je stále relativně mladá služba a naším cílem není pouze zajišťovat tísňovou péči jako takovou, ale i informovat veřejnost o tom, že vůbec existuje a jak funguje. Věříme, že každý člověk by měl mít možnost volby v jakékoliv životní situaci. Více o nás se můžete dozvědět na našich webových stránkách www.andelstrazny.eu